Pecheidn
Answered

Makahanap ng mga solusyon sa iyong mga problema sa tulong ng mga eksperto ng IDNStudy.com. Makakuha ng impormasyon mula sa aming mga eksperto, na nagbibigay ng detalyadong sagot sa lahat ng iyong mga tanong.

1. READ AND SOLVE THE PROBLEM. 1. Joseph bought 1 dozen of eggs at P 4.50 per egg. How much did he pay? Guide in answering the problem:

A. What is asked ? B. What are the givens ? C. What operation is to be used ? D. What is the number sentence ? E. Show your solutions and give the complete answer F. Review and look back.​


Sagot :

Answer:

I don't know sorry po I'm just grade five palang Anong subsect yan